طراحی تراکت | طراحی کاتالوگ | طراحی بروشور | طراحی ست اداری | چاپ لیبل | طراحی لوگو  RSS

 تهران، میدان حسن آباد، تلفن :  33942194 - 33577123 - 021

مجموعه مقالات آموزش طراحی آموزش عکاسی آموزش فتوشاپ

مقالات آموزش طراحی | آموزش عکاسی | آموزش فتوشاپ

راهکارهایی برای چگونه تبلیغ کردن!

راهکارهایی برای چگونه تبلیغ کردن!

 

معرفی روش های عمده تبلیغات


اگر چيزي درباره نحوه نوشتن متون تبليغاتي ندانيم، كاري بي فايده است. نوشتن متن تبليغاتي يك مهارت است. جنبه هاي مختلفي وجود دارد كه بايد به آن ها فكر كنيم و از آن جمله مي توان به مواردي نظير واژگان، گرافيك، ترتيب قرار گرفتن واژه ها در كنار عناصر گرافيكي، رنگ بندي، برداشت مخاطب از آگهي و نيز جا و مكان آگهي اشاره كرد. به گزارش گروه رسانه خبرگزاري دانا )دانا خبر(، تبليغات ضعيف مي تواند چنان ضربه اي به شما بزند كه در صورت عدم تبليغ با آن مواجه نخواهيد شد. بنابراين، حتماً براي نوشتن نخستين تبليغات خود با ديگران مشورت كنيد و از آنهايي كه تخصص دارند كمك بگيريد.


چه باید نوشت؟


در تبليغ چه بايد نوشت؟ پاسخ دادن به اين پرسش درگرو عادات نوشتاري و نوع خواندن مشتريان كنوني و بالقوه شما است. بنابراين، انجام يك بازار پژوهشي در اين مرحله مي تواند به شما كمك شايان توجهي كند. با كاربرد متدهاي ساده در اين عرصه مي توان به نكات ارزشمند و مفيدي دست يافت. پيش از آن كه متن تبليغاتي خود را توليد كنيد، به اين نكته بينديشيد كه شما چه موضع يگانه و ويژه اي براي فروش داريد. در واقع بايد به اين نكته برسيد كه بدانيد چه ويژگي هاي منحصر به فردي داريد و بايد آن ها را به چه كساني برسانيد. به خاطر داشته باشيد كه يكي از اشتباهات آگهي نويسان اين است كه آگهي را براي خودشان مي نويسند نه براي مشتريان موجود و بالقوه.
آگهي شما بايد به وضوح منافع موجود در محصول يا خدمت شما را به مشتريان نشان دهد نه منافع آن را به خود شما. پس بنابراين، منافع بالقوه را به وضوح براي مشتريان ترسيم كنيد مثلاً به مواردي چون دسترسي آسان، قيمت پايين، كاربرد ساده و به دوام محصول خود اشاره كنيد. »؟ به چه درد من مي خورد « : آگهي شما بايد به اين سؤال مشتري جواب بدهد آگهي شما همچنين بايد به مشتري نشان بدهد كه در مرحله بعد چه كاري بايد انجام دهد و چطور آن كار را انجام بدهد. به عنوان مثال با كه بايد تماس بگيرد و چطور؟

 


روش های تبلیغ

 


بروشور : بسياري از نرم افزارهاي نشر روميزي و واژه پرداز قادرند بروشورهاي اكوردئوني سه لتي درست كنند 11/5 اينچ( اگر بروشورهاي داراي اطلاعات مفيد، درست طراحي شوند، بسيار از نظرتبليغاتي مؤثر * 8/5(هستند. اين بروشورها به تدريج در حال تبديل شدن به يك روش عمده تبليغاتي هستند.

 


تبلیغات پستی: تبليغاتي كه به طور مستقيم از طريق پست براي مشتريان فرستاده مي شوند، كاملاً مي توانند با ماهيت و نوع نياز مشتريان در ارتباط باشند. شما مي توانيد يك فهرست ثابت از مشتريان كنوني و يا از مشترياني كه مي توانند مخاطب بالقوه شما باشند، تهيه كنيد. اين كار را مي توانيد از طريق جمع آوري كارت هاي ويزيت دنبال كرده و مدام ليستي را كه از اين طريق تهيه كرده ايد، به روز كنيد، چرا كه همواره در چنين مواردي اين خطر بالقوه وجود دارد كه ليست شما قديمي شود. بنابراين هميشه درصدد اصلاح آدرس هايي باشيد كه برگشت خورده اند در استفاده از فهرست پستي به دليل هزينه هايي كه در بردارد، هميشه بايد محتاط بود. ضمناً فراموش نكنيد كه مشتريان را نبايد با اطلاعات فراوان، بمباران كرد.


پیام از طریق ایمیل: استفاده از ايميل براي تبليغ يكي از شگفت انگيزترين راه هايي است كه پيام هايتان را به ديگران برسانيد. در مواردي كه از ايميل استفاده مي كنيد، در انتهاي ايميل هايتان امضا بگذاريد. در حال حاضر اين امكان در بسته هاي نرم افزاري هست كه امضايتان را براي تمام ايميل هايتان پيوست كند.


مجلات: آگهي هاي مجله اي مي توانند بسيار گران تمام شوند. دنبال مجلاتي بگرديد كه عمدتاً صنعت مورد نظر شما را پوشش مي دهند، چنين مجلاتي در واقع بر روي مشتريان و بازار مورد نياز شما تمركز دارند. در چنين مواردي هم مي توانيد آگهي بدهيد و هم بتوانيد به جاي آگهي از يك مقاله كوتاه استفاده كنيد.


خبرنامه: خبرنامه ها براي انتقال ماهيت سازمان و خدمات آن ابزارهاي بسيار مؤثري هستند. اگر از خبرنامه مي خواهيد استفاده كنيد ابتدا با يك مشاور در مورد طرح اوليه و لي آوت آن مشورت كنيد. امروزه اين امكان وجود دارد كه با استفاده از نشر روميزي كارهاي جذابي در اين زمينه ارايه كنيد و كار هم ارزان تمام شود.


روزنامه های عمده محلی: تقريباً همه روزنامه هاي عمده محلي را مي خوانند. شما مي توانيد از طريق آگهي يا نامه به سردبير و يا با استفاده از يك روزنامه نگار كه برايتان مطلب تبليغي تهيه كند، فعاليت هايتان را در روزنامه منعكس كنيد. اين نوع از آگهي ها گرانقيمت هستند. خود روزنامه ها هم مي توانند براي اين كه چطور و كجا آگهي بدهيد، مشاوران خوبي باشند. زمان آگهي دادن هم بسيار مهم است و اين امر به عادات خريدمشتريان مربوط مي شود.


روزنامه های کاملاً محلی: اين نوع روزنامه ها قدرت روزنامه هاي عمده را ندارند، اما فراموش نكنيد كه به هر حال مي توانند به شما و مشتريان شما نزديك باشند.

گروه هاي بحث آنلاين و اتاق هاي گفت وگو: اگر در بحث هاي آنلاين اينترنتي و در اتاق هاي گفت وگو )چت روم ها( حضور يابيد، مثل استفاده از ايميل براي تبليغ، براي معرفي شركت و فعاليت هايتان مفيد است. اما فراموش نكنيد كه گروه هاي شركت كننده در بحث هاي آنلاين و نيز در اتاق هاي گفت وگو، اساساً به شدت در برابر تبليغات مستقيم واكنش نشان مي دهند و به جز اين داراي مقررات ريشه داري هم هستند. وقتي به چنين گروه هايي براي مباحثه مي پيونديد با مدير جلسه از قبل تماس بگيريد تا با مقررات بحث آشنا شويد.

 

 

 


پوسترها و تابلوهای اعلانات : پوسترها اگر درجاهايي نصب شوند كه مشتريان شما واقعاً آن ها را ببينند بسيار مفيد هستند. اما خودتان تا به حال چقدر پوسترها و تابلوهاي اعلانات را واقعاً تماشا كرده ايد. اتفاقاً بهترين جاي نصب پوسترها همين تابلوهاي اعلانات است. به شرط اين كه در جاي مناسبي باشد و پوسترها هم به سرعت با پوسترهاي خوش رنگ ديگر عوض شوند و كاملاً هم در معرض ديد رهگذران باشند. فقط يادتان باشد كه بعضي از شهرداري ها درباره ابعاد پوسترهايي كه بر روي تابلوهاي اعلانات قرار مي گيرد، مقرراتي دارند كه بايد آن ها را رعايت كنند.


تبلیغات رادیویی : يكي از بزرگ ترين مزيت هاي تبليغات راديويي اين است كه ارزان تر از تبليغات تلويزيوني است و مردم كماكان به راديو گوش مي كنند به خصوص وقتي كه در حال رانندگي هستند. مبناي محاسبه تبليغات غالباً تعداد دفعات پخش، مدت پخش و زمان پخش است. يكي از مهم ترين موارد براي پخش تبليغ از راديو اين است كه زمان پخش آن با زمان گوش دادن مشتريان به راديو همزمان باشد.


بازاریابی از راه دور: اين روش تازه در حال اوج گرفتن است.

 


تبلیغات تلویزیونی: خيلي ها به دليل گران بودن تبليغات تلويزيوني، استفاده از آن را در دستور كار خود قرار نمي دهند. تبليغات تلويزيوني از انواع ديگر تبليغات گران تر است. مبناي محاسبه نرخ آگهي در تلويزيون هم همان موارد مطرح در راديو است.


صفحات وب: تبليغات در محيط وب اكنون به روش رايجي تبديل شده است. آگهي و تبليغ در محيط وب به تجهيزات و تخصص ويژه نياز دارد كه از جمله آن ها مي توان به دسترسي به كامپيوتر، داشتن سرويس اينترنتي، انتخاب نام سايت، ثبت نام براي دامنه، طراحي گرافيك و در نظر گرفتن امكان فروش آنلاين اشاره كرد. تبليغ وب سايت و مطرح ساختن آن از طريق موتورهاي جست وجو و نيز روزآمد نگاه داشتن سايت از جمله مواردي است كه در اين عرصه بايد به آن توجه داشت.


راهنمای تلفن مشاغل: اگر شغل شما در رديف مناسب خودش وارد شود، آنگاه مي توان آگهي دادن در راهنماي تلفن مشاغل را مؤثر دانست. نكته مهم ديگر در اين زمينه اين است كه نام شركت شما هم بالاخره بايد به خوبي گوياي نوع محصولات و خدمات شما باشد. فعاليت تبليغي از طريق رسانه ها )خبرنگاران، گزارشگران و غيره(: مقالاتی که می نویسید: آيا چيزي در شركت و فعاليت شما هست كه تأثيري قوي داشته باشد. اگر پاسخ مثبت است، نشريات محلي را تجربه كنيد و در مقاله تان چيزهايي را بياوريد كه حول همان تأثير قوي باشد و با مخاطب رابطه برقرار كند.


پوشه حاوی اطلاعات شغلی : استفاده از پوشه حاوي اطلاعات شغلي براي در اختيار رسانه ها قرار دادن يك روش مفيد تبليغاتي است. اين پوشه ها غالباً حاوي اطلاعات و تصاوير مربوط به يك شغل است كه محصولات و خدمات شركت را معرفي مي كند و با اظهارنظرهاي مشتريان راضي از محصولات يا خدمات همراه است.


بیانیه های خبری: بيانيه هاي خبري راجع به يك رويداد به رسانه ها نوعي هشدار مي دهند تا نظر آنان براي پوشش خبري رويداد مربوطه جلب شود. عناصر خبري نظير كه، چه، كجا، چرا و چه وقت غالباً در اين بيانيه ها وجود دارد و بعضي وقت ها هم به همراه عكس به روزنامه ها فرستاده مي شوند تا كار پوشش خبري آسان تر صورت گيرد.


سایر فعالیت های تبلیغی

 


گزارش های سالیانه: گزارش هاي ساليانه بيشتر براي سهامداران منتشر و توزيع مي شوند و غالباً با مرور فعاليت هاي ساليانه، چالش ها و موقعيت مالي شركت همراه هستند.
همكاری یا بازسازی استراتژیك : اگر شركت شما درگير همكاري با شركتي ديگر است و يا در حال بازسازي استراتژيك خود مي باشد، حتماً آن را صريحاً اعلام و تبليغ كنيد.


شبكه سازی: اگر با هم نسل ها، سازمان هاي حرفه و كساني نظير آموزش گرها، مشاوران، عرضه كنندگان و كساني در خارج از شركت خود در ارتباط هستيد، آن را اعلام و تبليغ كنيد.


استثنایی ها: ديده ايد خيلي ها بر روي قلم ها و تي شرت ها و فنجان هاي قهوه و غيره تبليغات مي كنند. اين تبليغات هنگامي مؤثر واقع مي شود كه مشتري هاي استثنايي و ويژه اي داشته باشند البته هزينه توليد و ارسال براي اين مشتريان استثنايي هم، هزينه اي قابل اعتنا خواهد بود.


معرفی: شما احتمالاً در رشته اي تخصص داريد. راه هايي پيدا كنيد كه بتوانيد در سمينارها ولو به صورتي مختصر فعاليت و تخصص تان را ارايه كنيد. معرفي در عرصه هايي چون نمايشگاه هاي تجاري، سمينارها، نشست هاي اتاق بازرگاني و گردهمايي مناسب است. حتي اگر پانصد بروشور توزيع كرده باشيد و فقط پنج نفر با شما ارتباط بگيرند، كارتان موفق بوده است، هر چند ممكن است خودتان را به 03 نفر معرفي كيند و از پانزده نفر آن ها جواب بگيريد.


ارتباط با طرف های اصلی: سعي كنيد از هر بخشي كه با آن ها سروكار داريد، دست كم با يك نفر در تماس باشيد و او را فقط سالي يك بار به ناهار دعوت كنيد. ارتباطات غيررسمي گاهي بسيار پرقدرت عمل مي كند.


رویدادهای ویژه: اعلام يك برنامه مهم، اعطاي يك جايزه ويژه و مواردي از اين دست هم جزو روش هاي تبليغي خوب به شمار مي آيند.


پیشنهادات ویژه: ارايه كوپن براي خريد، دادن تخفيف هاي ويژه و فروش هاي استثنايي هم از جمله روش هايي است كه در تبليغات رايج است.

 


 371,    31  فروردين  1397 ,   آموزش طراحی
hejrat design

وبگاه: designh.ir

طراحی تراکت ،طراحی بروشور ، طراحی ست اداری

نظر دادن

آدرس :

تهران، میدان حسن آباد خیابان وحدت اسلامی - خیابان بهشت نرسیده به ساختمان شهرداری تهران خیابان عدالتخواه کوچه خوانساری بن بست کدخدا ساختمان شماره 3 واحد 6 (مراجعه حضوری با هماهنگی قبلی انجام شود)
تلفن تماس طراحی :  33577123 - 021
تلفن تماس طراحی :  66478158 - 021
تلفن تماس چـــــاپ :  33942194 - 021
تلفن تماس چـــــاپ :  66476963 - 021
 (همراه + تلگرام + واتس آپ) : 09375233041
کانال تلگرام : hejratd@
ایمیل : hejratd[at]gmail.com
ساعت کار : 8/30 صبح الی 5 بعد از ظهر
جمعه تعطیل