طراحی تراکت | طراحی کاتالوگ | طراحی بروشور | طراحی ست اداری | چاپ لیبل | طراحی لوگو  RSS

 تهران، تلفن :  33848096 - 33840280 - 021

مجموعه مقالات آموزش طراحی آموزش عکاسی آموزش فتوشاپ


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/designhi/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 853

مقالات آموزش طراحی | آموزش عکاسی | آموزش فتوشاپ

نکاتی که طراحان (فارغ التحصیلان رشته گرافیک)، از طراحی تا چاپ باید بدانند: (قسمت چهارم)

نکاتی که طراحان (فارغ التحصیلان رشته گرافیک)، از طراحی تا چاپ باید بدانند: (قسمت چهارم)

قسمت چهارم

 

4 - مشکل تبدیل به منحنی (convert to curve)

در هنگام کار با نرم افزارهای طراحی چون CorelDRAW و FreeHand دگمه نمایش Overprint را فعال کنید. این مسئله باعث جلوگیری از خطاهای ناشی از Overprint کردن جاهای ناخواسته می شود.

گاهی پیش می آید که متنی را با رنگ مشکی نوشته اید و رنگ مشکی به طور پیش گزیده Overprint شده است. در چنین حالتی اگر رنگ نوشته را تغییر دهید متن فوق از حالت Overprint خارج می شود.

اکنون نوشته مشکی را تبدیل به منحنی کنید. در این حالت نوشته شما که مشکی است، همچنان Overprint می باشد، اما چنانچه در این وضعیت رنگ نوشته را تغییر دهید نوشته با رنگ جدید نیز کماکان Overprint خواهد بود و مشکلات متعددی را پیش خواهد آورد. بنابراین توصیه های زیر توجه کنید:

1 – دکمه نمایش Overprint را فعال کنید.

2 – تبدیل منحنی کردن حروف و نوشته ها را در آخرین مرحله و زمانی که فایل برای خروجی فیلم یا پلیت آماده می شود انجام دهید.

3 – در برنامه CorelDRAW برای تبدیل به منحنی کردن حروف فارسی، بهتر است از دستور Weld استفاده شود تا بین حروف نیز از بین برود.

5 - نزدیکی حروف به برش

در طراحی دقت کنید که نوشته های خود را زیاد به لبه های کار نزدیک نگیرید. فاصله لازم تا لبه کار در موارد مختلف چون کارت ویزیت، سربرگ، لیبل، و ... متفاوت است. دقت در این موارد به خاطر در نظر گرفتن دو مسئله است، یکی اینکه هنگام برش با گیوتین یا دایکات، نوشته ها برش نخورند و دیگر اینکه بعد از برش، نوشته از نظر زیبایی خدشه دار نشود. رعایت این نکته به حس زیبایی شناسی طراح بستگی دارد.

البته گاهی اوقات یک طراح کارآزموده به عمد حروف را در کادر برش قرار می دهد که این کار، گاهی به زیبایی بیش تر طرح می انجامد.

جمع آوری شده توسط : موسی عبدی (طراح هجرت دیزاین)Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/designhi/public_html/templates/jv-allinone/html/com_k2/templates/default/item.php on line 355
 1274,    31  فروردين  1397 ,   آموزش طراحی
hejrat design

وبگاه: https://designh.ir

طراحی تراکت ،طراحی بروشور ، طراحی ست اداری

نظر دادن

آدرس :

تهران،(مراجعه حضوری با هماهنگی قبلی)
تلفن تماس  :  33840280 - 021
تلفن تماس  :  33848096 - 021
تلفن تماس  :  33647838 - 021
 (همراه + تلگرام + واتس آپ) : 09375233041
کانال تلگرام : hejratd@
ایمیل : hejratd[at]gmail.com
ساعت کار : 9 صبح الی 5 بعد از ظهر
جمعه تعطیل