طراحی تراکت | طراحی کاتالوگ | طراحی بروشور | طراحی ست اداری | چاپ لیبل | طراحی لوگو  RSS

 تهران، تلفن :  33848096 - 33840280 - 021

مجموعه مقالات آموزش طراحی آموزش عکاسی آموزش فتوشاپ


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/designhi/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 853

مقالات آموزش طراحی | آموزش عکاسی | آموزش فتوشاپ

نکاتی که طراحان (فارغ التحصیلان رشته گرافیک)، از طراحی تا چاپ باید بدانند: (قسمت پنجم)

نکاتی که طراحان (فارغ التحصیلان رشته گرافیک)، از طراحی تا چاپ باید بدانند: (قسمت پنجم)

قسمت پنجم

6 - درباره طرح های برداری و طرح های بیت مپ

اصولا دو دسته نرم افزار های گرافیکی وجود دارد، نرم افزارهای برداری و نرم افزار های بیت مپ.

از جمله نرم افزارهای برداری می توان به معروف ترین آنها یعنی CorelDRAW و Illustrator اشاره کرد و از جمله نرم افزارهای بیت مپ از Photoshop و Corel Photo PAINNT نام برد.

در نرم افزارهای برداری خط و اشکال بر اساس روابط و فرمول های ریاضی رسم می شوند بدین معنی که زمان رسم یک دایره، این دایره کامل و بدون کنگره و رنجه است اما در نرم افزارهای بیت مپ رسم اشکال بر اساس نقاط تاریک و روشن (پیکسل) می باشد. به زبان دیگر هنگامی که یک دایره را در Photoshop که یک نرم افزار بیت مپ است، رسم می کنید و با ابزار بزرگنمایی آن را بزرگ می نمایید، آنچه مشاهده می شود نقاط تاریک و روشنی است که کنگره دار دیده میشود. اما در نرم افزارهای برداری با بزرگ کردن دایره، یک خط کاملا قوس دار و بدون کنگره دیده می شود، به همین دلیل بهتر است که خروجی های کار طراحی شده شما از نرم افزارهای برداری باشد به خصوص اگر حروف و نوشته های ریز در آن وجود دارد.

در غیر این صورت اگرچه ممکن است بعد از چاپ از نظر افراد غیر متخصص، اشکالی وجود نداشته باشد، اما چنانچه خروجی همان کار، در دو حالت متفاوت با نرم افزارهای بیت مپ و نرم افزارهای برداری گرفته شود، بعد از چاپ اختلاف را می توانید در حروف و نوشته های ریز به راحتی مشاهده کنید. البته این در حالتی است که نکات فنی دیگر رعایت شده باشد که در قسمت های بعد به آن اشاره می شود.

جمع آوری شده توسط : موسی عبدی (طراح هجرت دیزاین)Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/designhi/public_html/templates/jv-allinone/html/com_k2/templates/default/item.php on line 355
 1278,    31  فروردين  1397 ,   آموزش طراحی
hejrat design

وبگاه: https://designh.ir

طراحی تراکت ،طراحی بروشور ، طراحی ست اداری

نظر دادن

آدرس :

تهران،(مراجعه حضوری با هماهنگی قبلی)
تلفن تماس  :  33840280 - 021
تلفن تماس  :  33848096 - 021
تلفن تماس  :  33647838 - 021
 (همراه + تلگرام + واتس آپ) : 09375233041
کانال تلگرام : hejratd@
ایمیل : hejratd[at]gmail.com
ساعت کار : 9 صبح الی 5 بعد از ظهر
جمعه تعطیل